Dětská masáž
Dětská masáž umožňuje položit základy správného fyzického, duševního a emocionálního vývoje dítěte.

Provádění masáže v prvním roce života v kombinaci s gymnastikou přispívá k včasnému formování dovedností souvisejících s věkem: plazení, vstávání, chůze, to je zvláště důležité v patologickém průběhu těhotenství a porodu. Faktem je, že na povrchu kůže dětí je velké množství nervových receptorů.

Díky své schopnosti přenášet informace do mozku, rozvíjejí tak pohyb, motoriku a řeč podle věku dítěte, rozvíjejí jejich imunitní, nervový a kardiovaskulární systém. Masáž umožňuje korigovat následující onemocnění: dysplazie kyčelního kloubu, vrozená torticollis, svalová dystonie (hypotenze nebo hypertonicita), dětská kolika, poruchy spánku a bdění, opožděný fyzický a neuropsychický vývoj.

Rehabilitační masáž při respirační patologii (tracheobronchitida, zápal plic) pomáhá zlepšit prokrvení průdušek a plic, a proto urychluje proces léčby. Jedná se o výborný způsob obnovy imunity u často nemocných dětí, protože zvyšuje odolnost proti nachlazení a virovým onemocněním.

Rehabilitační masáž pro VVD (vegetovaskulární dystonie) a v období rychlého růstu přispívá k normalizaci krevního tlaku, spánku a emočního stavu. A také při nadměrné tělesné hmotnosti (obezitě) s VVD má masáž harmonizující účinek.


Pozitivní vliv byl zaznamenán i na mechanismy trávení, proto je indikován při funkčních poruchách trávicího traktu, gastroduodenitidě a kolitidě. Masáž je navíc prevencí různých poruch pohybového aparátu – shrbení, skolióza, kyfóza, ploché nohy, zakřivení nohou ve tvaru O-X. Masážní kurzy přispívají ke korekci a udržení normálního postoje.

Masáž není možné provádět při zvýšené tělesné teplotě, kožních onemocněních, akutních infekčních, těžkých chronických a vrozených onemocněních (nutná konzultace s ošetřujícím lékařem), stejně jako v den očkování či jiných procedur. Pokud dítě špatně snáší masáž, je zlobivé, pláče, pak je lepší v tento den masáž nedělat.

Cena konzultační návštěvy s dětským masérem na 30 minut je 500 korun.
Dětská masáž 30 min - 700 Kč.
Dětská masáž 40 min - 900 Kč.
Dětská masáž 60 min - 1200 Kč. (od 7 let)
!!!Pokud dítě přijde s chůvou, je POVINNÉ povolení od rodičů
Dětské masáže vede Irina Devyatykh, PhD, dětská lékařka s 30letou praxí. Najde přístup k vašemu dítěti a postará se o jeho zdraví a pohodu.
Kontakty
Máte nějaké dotazy? Zanechte žádost, poradíme vám
+420 773 730 731
klinika@mediccare.cz
Chlumčanského 497/5, Libeň (Praha 8), 4 floor, 180 00 Praha
Najdete nás ve 4 patre
MEDIC CARE CZ s.r.o.
DIČO CZ 07569653
IČO 07569653